top of page
Exteriér 2
Exteriér
Exteriér 3
umístění na pozemek 1
umístění na pozemek 2
umístění na pozemek 3
půdorys 1NP
půdorys 2NP
řezy
pohledy 1
pohledy 2

RD Kampo

Zadání
Zadáním architektonické studie byl návrh vzorového rodinného domu, kterým se bude prezentovat zadavatel DEVOTO SE. Návrh má oslovit co nejširší spektrum potencionálních zákazníků a měl by jít umístít na co největší množství různých typů pozemků. 


Koncept
Verze A, Verze B
Jedná se o dvoupatrový objekt se sedlovou střechou obdélníkového půdorysu o rozměrech přibližně 16 x
5,5m. Jednoduchý objem s doplňujícími stavbami (garáž, dílna atd.) má jasnou formu a je díky němu možné různé materiálové řešení i celkové rozmístění a vzájemné propojení jednotlivých provozů.


Dispozice
Verze A, Verze B
Dispoziční řešení vychází ze současných potřeb a požadavků a snaží se být maximálně efektivní a účelný bez ztát podlahové plochy.
Je možná vysoká variabilita sekundárních prostorů (koupelnu, šatny atd.) bez zásadního narušení celkového konceptu. V přízemí se nachází obývací pokoj s kuchyňským koutem, ložnice, vstupní hala a zázemí koupelna, WC atd). V patře pak dva dětské pokoje, koupelna a prostor pro pracovnu či šatnu. Část obývacího pokoje je ponechána s převýšeným prostorem až ke střeše, který lze využít vloženým patrem, dětským koutkem přístupným z pokoje zhora, pracovnou, knihovnou, zavěšenou sítí po obvodu atd.

Umístění napozemek
Součástí studie jsou i tři vzorové varianty umístění objektu na pozemek včetně koncepčního řešení celého pozemku.
Studie klade velký důraz na celkové využití řešeného pozemku. Jde především o zónování zahrady a tvorbu jak intimních, tak i utilitárních sekcí.
Objekt má obdelníkový půdorys, což zvyšuje možnost umísťovat ho na různé typy pozemku a lépe využít potecionál konkrétního místa.
Jednotlivé prostory vznikají jak usazením rodinného domu - blízko příjezdové komunikaci, tak napojením a kombinací ostatních objektů - přístřešku pro vůz, dílny, pergolami atd. Objekty by měly vždy být v takové pozici, aby vytvořily uzavřenější část zahrady směrem ke stěně rodinného domu, kam jsou orientovány všechny pobytové místnosti. Jsou tedy rozloženy po obvodu pozemku. Další uzavření lze provést výsadbou zeleně.  

bottom of page