Exteriér 2
Exteriér
Exteriér 3
umístění na pozemek 1
umístění na pozemek 2
umístění na pozemek 3
půdorys 1NP
půdorys 2NP
řezy
pohledy 1
pohledy 2

RD Kampo

Zadání
Zadáním architektonické studie byl návrh vzorového rodinného domu, kterým se bude prezentovat zadavatel DEVOTO SE. Návrh má oslovit co nejširší spektrum potencionálních zákazníků a měl by jít umístít na co největší množství různých typů pozemků. 


Koncept
Verze A, Verze B
Jedná se o dvoupatrový objekt se sedlovou střechou obdélníkového půdorysu o rozměrech přibližně 16 x
5,5m. Jednoduchý objem s doplňujícími stavbami (garáž, dílna atd.) má jasnou formu a je díky němu možné různé materiálové řešení i celkové rozmístění a vzájemné propojení jednotlivých provozů.


Dispozice
Verze A, Verze B
Dispoziční řešení vychází ze současných potřeb a požadavků a snaží se být maximálně efektivní a účelný bez ztát podlahové plochy.
Je možná vysoká variabilita sekundárních prostorů (koupelnu, šatny atd.) bez zásadního narušení celkového konceptu. V přízemí se nachází obývací pokoj s kuchyňským koutem, ložnice, vstupní hala a zázemí koupelna, WC atd). V patře pak dva dětské pokoje, koupelna a prostor pro pracovnu či šatnu. Část obývacího pokoje je ponechána s převýšeným prostorem až ke střeše, který lze využít vloženým patrem, dětským koutkem přístupným z pokoje zhora, pracovnou, knihovnou, zavěšenou sítí po obvodu atd.

Umístění napozemek
Součástí studie jsou i tři vzorové varianty umístění objektu na pozemek včetně koncepčního řešení celého pozemku.
Studie klade velký důraz na celkové využití řešeného pozemku. Jde především o zónování zahrady a tvorbu jak intimních, tak i utilitárních sekcí.
Objekt má obdelníkový půdorys, což zvyšuje možnost umísťovat ho na různé typy pozemku a lépe využít potecionál konkrétního místa.
Jednotlivé prostory vznikají jak usazením rodinného domu - blízko příjezdové komunikaci, tak napojením a kombinací ostatních objektů - přístřešku pro vůz, dílny, pergolami atd. Objekty by měly vždy být v takové pozici, aby vytvořily uzavřenější část zahrady směrem ke stěně rodinného domu, kam jsou orientovány všechny pobytové místnosti. Jsou tedy rozloženy po obvodu pozemku. Další uzavření lze provést výsadbou zeleně.