top of page
render 1
3NP
3NP - možné patro
2NP
1NP
pohled východní - s nástavbou
pohled východní
pohled jižní, pohled severní - s nás
pohled jižní, pohled severní
pohled západní - s nástavbou
pohled západní
řez - s nástavbou
řez

RD Jihlava

Investor disponuje pozemkem na jižním okraji intravilánu města Jihlavy. Pozemek má obdelníkový tvar o rozměrech cca 22x38m a nachází se v jižním prudkém svahu. Pozemek se svažuje k potoku, přes je nádherný výhled na protější svah.
Předmětem studie je rodinný dům a řešení jeho okolí. Zadání - především velikost - se zpřesňovalo v průběhu studie. Pro investory bylo důležité propojení interiéru s exteriérem, možnost vstupu přímo na terén a celková prostornost objektu.
Vzhledem k požadavkům klienta se od začátku uvažovalo o jednoduchém vícepatrovém objemu. Dům se rozkládá na půdorysy 14x7m ve dvou podlažích. Na severní straně k němu přiléhá nájezdová betonová rampa. Pod ní vznikne prostor pro uskladnění nábytku apod. Horní střecha slouží jako terasa. Je na ní instalován eliptický dřevěný paravan, který zajišťuje dostatek soukromí. Do objektu se vstupuje pod rampou. 2.NP obsahuje zádveří, koupelnu, dva pokoje a velký obývací pokoj s přípravou na kuchyň. V 1.NP je velká obytná místnost s kuchyní, ložnice, koupelna, WC a technická místnost. Z obou pater je možno vyjít přímo na terén. Dům je připraven na dostavbu třetího patra v úrovni vjezdu. Patra můžou být odděleny a sloužit jako samostatné bytové jednotky. Objekt je navržen tak, aby šel v budoucnu rozšířit o třetí patro.

bottom of page